Rezervace testovací jízdy

Škoda

Původ české společnosti ŠKODA Auto sahá až do roku 1895, kdy Václav Laurin a Václav Klement založili v Mladé Boleslavi firmu na výrobu jízdních kol. Prvním automobil byl představen v roce 1905 a bylo jím dvousedadlové voiturette Laurin & Klement A.

V roce 1925 se společnost Laurin & Klement sloučila se Škodovými závody v Plzni a všechny nově vyráběné automobily již nesly značku ŠKODA. Automobilka si od té doby prošla velmi náročným vývojem vrcholícím v roce 1991, kdy se stala čtvrtou značkou koncernu Volkswagen. Devadesátá léta se nesla v duchu vývoje nového modelu s názvem Felicia, který nahradil původní Škodu Favorit. V dalším roce začala společnost s výrobou nového osobního automobilu ŠKODA Octavia.

Od té doby má automobilka na svém kontě mnoho dalších úspěšných modelů jako jsou například Fabia, Suberb, Roomster, Rapid, Yeti, Citigo, Octavia anebo nejnovější vozy ze segmentu SUV ŠKODA Kodiaq a Karoq.

Škodovka dodnes zůstává nejoblíbenější značkou v Česku. Nejprodávanějším modelem za rok 2016 je Octavia následovaná modely Fabia, Rapid a Superb. Výrobní závody se v České republice nachází v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.

Prodej vozů ŠKODA probíhá na pobočkách v Poděbradech, Pardubicích, Kolíně, Teplicícha Praze. Autorizovaný servis a sklad náhradních dílů ŠKODA naleznete kromě těchto měst i na druhé pobočce v Pardubicích a ve Svitavách.