Kontakt na pobočky

Hradecká 555
530 09 Pardubice

Rezervace testovací jízdy

Mazda

Značka Mazda se zrodila v roce 1931 ve společnosti Toyo Kogyo. Prvním zde vyráběným vozem byla tříkolka „Go“. Označení Mazda odkazuje na jméno zakladatele, kterým byl Jujiro Matsuda, i na západoasijského boha moudrosti Ahura Mazdu. K oficiálnímu přejmenování společnosti však došlo až v roce 1984.

Felix Wankel vyvinul unikátní rotační motor který byl poprvé použit ve voze Mazda Cosmo Sport 110S v roce 1967. Od té doby bylo vyrobeno téměř dva miliony Mazd s wankelovým motorem.

V 80. letech přišla Mazda s trhákem v podobě modelu MX-5. Díky svým úžasným jízdním vlastnostem se tento vůz stal neprodávanějším roadsterem všech dob.

V současné době je nejnovějším počinem této japonské automobilky nová Mazda CX-5, která slibuje zcela nové a strhující zážitky z jízdy. Další modely naleznete pod označením Mazda 2, 3, 6 nebo CX-3. Dalším slavným modelem, který se již nevyrábí, je vůz CX-7. S Mazdou je také spojen unikátní design Kodo. Prodej vozů, autorizovaný servis i sklad náhradních dílů naleznete na pobočce v Pardubicích.